General food

Language
Help

191 products

BUITONI Rectangular pasty dough container 280 g
2,95
(10,54 € / Kg)
BUITONI Round puff pastry container 230 g
1,99
(8,65 € / Kg)
BUITONI tradizionale round pizza dough container 330 g
2,95
(8,94 € / Kg)
BUITONI Finissima round pizza dough container 230 g
1,99
(8,65 € / Kg)
BUITONI Thin crunchy mini pizzas 8-pack container 265 g
2,05
(7,74 € / Kg)
BUITONI Dough for pasties and desserts 16 sheets bag 280 g
1,99
(7,11 € / Kg)
GALLINA BLANCA Homemade sautéed tomato and onions, gluten-free flask 325 g
2,35
(7,23 € / Kg)
BO DE DEBO fried ham and cheese parcels container 270 g
5,99
(22,19 € / Kg)
GALLINA BLANCA Homemade vegetable ratatouille, gluten-free flask 325 g
2,35
(7,23 € / Kg)
GALLINA BLANCA Homemade sautéed tomato and vegetables, gluten-free flask 325 g
2,49
(7,66 € / Kg)
GALLINA BLANCA PARMESAN RISOTTO sachet 175 g
2,69
(15,37 € / Kg)
GALLINA BLANCA risotto with mushrooms sachet 175 g
2,69
(15,37 € / Kg)
GALLINA BLANCA Homemade fried tomato sauce, gluten-free flask 325 g
2,45
(7,54 € / Kg)
BUITONI Fresh 4-cheese sauce, gluten-free tub 160 g
2,89
(18,06 € / Kg)
BUITONI Fresh pesto alla genovese sauce, gluten-free tub 130 g
3,10
(23,85 € / Kg)
BUITONI Fresh mushroom sauce, gluten-free tub 160 g
2,89
(18,06 € / Kg)
GALLINA BLANCA bechamel sauce with no palm oil sachet 39 g
1,49
(38,21 € / Kg)
FRIT RAVICH light crisps bag 125 g
1,99
(15,92 € / Kg)
FRIT RAVICH homemade crisps bag 160 g
2,34
(14,62 € / Kg)
FRIT RAVICH light crisps with tomato and oregano flavour bag 125 g
2,03
(16,24 € / Kg)
FRIT RAVICH Thin crisps with virgin olive oil bag 150 g
2,49
(16,60 € / Kg)
FRIT RAVICH Caseras patatas fritas con aceite de oliva virgen bag 250 g
FRIT RAVICH Top Corn salted popcorn bag 80 g
1,60
(20 € / Kg)

FRIT RAVICH Top Corn salted popcorn bag 80 g

2nd-50%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,80 €
2 units cost 2,40 €(15 € / Kg)
FRIT RAVICH coloured popcorn bag 120 g
1,60
(13,33 € / Kg)

FRIT RAVICH coloured popcorn bag 120 g

2nd-50%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,80 €
2 units cost 2,40 €(10 € / Kg)

Speak now…