General food

Language
Help

97 products

CASA MAS noodles alla carbonara 1 portions container 280 g
3,32
(11,86 € / Kg)
CASA MAS 1 serving of meat cannelloni container 350 g
4,48
(12,80 € / Kg)
CASA MAS ham croquettes 2 portions container 280 g
4,69
(16,75 € / Kg)
CASA MAS home-made style croquettes 2 portions container 280 g
4,69
(16,75 € / Kg)
CASA MAS vegetarian potato omelette with caramelised onion gluten-free container 650 g
ALBO Fabada Asturiana bean stew, gluten-free tin 425 g
3,29
(7,74 € / Kg)
ALBO traditional stew gluten-free tin 425 g
3,79
(8,92 € / Kg)
ALBO lentils with chorizo gluten-free tin 425 g
2,75
(6,47 € / Kg)
ALBO alubias con mejillones sin gluten tin 425 g
3,69
(8,68 € / Kg)
CASA MAS Stewed meatballs 2 portions container 550 g
6,14
(11,16 € / Kg)
CASA MAS cold tuna pie 1 portion container 260 g
3,46
(13,31 € / Kg)
APIS Gluten-Free tomato passata 3-pack container 400 g
3,69
(3,08 € / Kg)
APIS Gluten-Free tomato passata 3-pack container 215 g
2,79
(4,33 € / Kg)
CALVE Home-style flavour mayonnaise flask 430 ml
2,39
(5,56 € / Litre)

CALVE Home-style flavour mayonnaise flask 430 ml

2nd-50%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 1,20 €
2 units cost 3,59 €(4,17 € / Litre)
CALVE Home-style flavour mayonnaise flask 210 ml
1,75
(8,41 € / Litre)

CALVE Home-style flavour mayonnaise flask 210 ml

2nd-50%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,88 €
2 units cost 2,63 €(6,31 € / Litre)
CALVE Mild and creamy mayonnaise for Olivier salad container 450 ml
3,59
(7,98 € / Litre)

CALVE Mild and creamy mayonnaise for Olivier salad container 450 ml

2nd-50%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 1,80 €
2 units cost 5,39 €(5,98 € / Litre)
CALVE Homemade-style mayonnaise economy pack flask 650 ml
3,45
(5,36 € / Kg)

CALVE Homemade-style mayonnaise economy pack flask 650 ml

2nd-50%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 1,73 €
2 units cost 5,18 €(4,02 € / Kg)
CALVE Top-down homemade flavour mayonnaise container 430 ml
2,59
(6,07 € / Litre)

CALVE Top-down homemade flavour mayonnaise container 430 ml

2nd-50%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 1,30 €
2 units cost 3,89 €(4,55 € / Litre)
BUITONI Fresh 4-cheese sauce, gluten-free tub 160 g
2,89
(18,06 € / Kg)
BUITONI Fresh pesto alla genovese sauce, gluten-free tub 130 g
3,10
(23,85 € / Kg)
BUITONI Fresh mushroom sauce, gluten-free tub 160 g
2,89
(18,06 € / Kg)
CALVE Marie-Rose sauce flask 210 ml
2,15
(10,24 € / Litre)
CALVE Tartar sauce, gluten-free flask 210 ml
2,19
(10,38 € / Litre)
ALBO Yellowfin tuna in extra virgin olive oil 6-pack tin 48 drained weight g
11,85
(41,15 € / Kg)

ALBO Yellowfin tuna in extra virgin olive oil 6-pack tin 48 drained weight g

3for2
When you buy 3, each unit costs . 7,90 €
3 units cost 23,70 €(27,43 € / Kg)

Speak now…