General food

Language
Help

62 products

CLEMENTE JACQUES ground chipotle peppers bottle 220 g
4,49
3,91
(17,77 € / Kg)
CLEMENTE JACQUES chipotle chilis in sauce tin 105 drained weight g
3,75
3,45
(32,86 € / Kg)
CLEMENTE JACQUES ground Jalapeño chillies bottle 220 g
4,25
3,91
(17,77 € / Kg)
BUENO red mole paste cup 245 g
8,29
7,13
(29,10 € / Kg)
BUENO red mole in a sauce 5 portions container 540 g
6,75
6,21
(11,50 € / Kg)
GALLO penne pasta No. 6 packet 900 g
2,66
2,57
(2,86 € / Kg)

GALLO penne pasta No. 6 packet 900 g

2nd-70%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,77 €
2 units cost 3,34 €(1,86 € / Kg)
GALLO Nature wholegrain striped penne packet 450 g
1,97
1,93
(4,29 € / Kg)

GALLO Nature wholegrain striped penne packet 450 g

2nd-70%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,58 €
2 units cost 2,51 €(2,79 € / Kg)
GALLO ribbed macaroni packet 900 g
2,66
2,57
(2,86 € / Kg)

GALLO ribbed macaroni packet 900 g

2nd-70%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,77 €
2 units cost 3,34 €(1,86 € / Kg)
GALLO 3-minute thin penne packet 400 g
1,55
1,51
(3,78 € / Kg)

GALLO 3-minute thin penne packet 400 g

2nd-70%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,45 €
2 units cost 1,96 €(2,45 € / Kg)
GALLO Ensaladas penne macaroni with tomato and spinach packet 450 g
1,87
1,86
(4,13 € / Kg)

GALLO Ensaladas penne macaroni with tomato and spinach packet 450 g

3for2
When you buy 3, each unit costs . 1,24 €
3 units cost 3,72 €(2,76 € / Kg)
GALLO Selection 1946 penotti rigati bag 450 g
1,62
(3,60 € / Kg)

GALLO Selection 1946 penotti rigati bag 450 g

2nd-70%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,49 €
2 units cost 2,11 €(2,34 € / Kg)
GALLO XL macaroni packet 450 g
1,34
(2,98 € / Kg)

GALLO XL macaroni packet 450 g

2nd-70%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,40 €
2 units cost 1,74 €(1,94 € / Kg)
BARILLA Penne Rigate No. 73 box 500 g
1,79
(3,58 € / Kg)

BARILLA Penne Rigate No. 73 box 500 g

2nd-50%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,90 €
2 units cost 2,69 €(2,69 € / Kg)
BARILLA rigatoni No 24 packet 500 g
1,79
(3,58 € / Kg)

BARILLA rigatoni No 24 packet 500 g

2nd-50%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,90 €
2 units cost 2,69 €(2,69 € / Kg)
BARILLA Penne Lisce No. 71 box 500 g
1,79
(3,58 € / Kg)

BARILLA Penne Lisce No. 71 box 500 g

2nd-50%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,90 €
2 units cost 2,69 €(2,69 € / Kg)
GALLO spaghetti no.3 packet 900 g
2,66
2,57
(2,86 € / Kg)

GALLO spaghetti no.3 packet 900 g

2nd-70%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,77 €
2 units cost 3,34 €(1,86 € / Kg)
GALLO Nature wholegrain spaghetti packet 450 g
1,97
1,93
(4,29 € / Kg)

GALLO Nature wholegrain spaghetti packet 450 g

2nd-70%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,58 €
2 units cost 2,51 €(2,79 € / Kg)
GALLO spaghetti 3-minute fine pasta packet 400 g
1,55
1,51
(3,78 € / Kg)

GALLO spaghetti 3-minute fine pasta packet 400 g

2nd-70%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,45 €
2 units cost 1,96 €(2,45 € / Kg)
GALLO spaghetti with vegetables 3-minute fine pasta packet 400 g
1,93
(4,82 € / Kg)

GALLO spaghetti with vegetables 3-minute fine pasta packet 400 g

2nd-70%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,58 €
2 units cost 2,51 €(3,14 € / Kg)
GALLO spaghetti no.3 packet 675 g
1,85
1,69
(2,50 € / Kg)
GALLO Selection 1946 spaghetto scalanato bag 450 g
1,62
(3,60 € / Kg)

GALLO Selection 1946 spaghetto scalanato bag 450 g

2nd-70%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,49 €
2 units cost 2,11 €(2,34 € / Kg)
BARILLA Spaghetti N.5 box 500 g
1,79
(3,58 € / Kg)

BARILLA Spaghetti N.5 box 500 g

2nd-50%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,90 €
2 units cost 2,69 €(2,69 € / Kg)
BARILLA Spaghettoni No. 7 box 500 g
1,79
(3,58 € / Kg)

BARILLA Spaghettoni No. 7 box 500 g

2nd-50%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,90 €
2 units cost 2,69 €(2,69 € / Kg)
BARILLA Linguine Bavette No. 13 box 500 g
1,79
(3,58 € / Kg)

BARILLA Linguine Bavette No. 13 box 500 g

2nd-50%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,90 €
2 units cost 2,69 €(2,69 € / Kg)

Speak now…