Nutrition and Wellness

Language
Help

38 products

4 HECTAREAS organic spelt duo bag 125 g
2,35
(18,80 € / Kg)
4 HECTAREAS organic and vegan wholegrain oat, spelt, and cocoa granola, 30% less sugar bag 275 g
4 HECTAREAS organic and vegan oat and spelt granola with chia, 30% less sugar bag 275 g
3,99
(14,51 € / Kg)
4 HECTAREAS organic crunchy muesli with fruits bag 250 g
3,99
(15,96 € / Kg)
4 HECTAREAS organic protein muesli bag 250 g
3,99
(15,96 € / Kg)
4 HECTAREAS low sugar content granola with chocolate bag 300 g
4,99
(16,63 € / Kg)
4 HECTAREAS low sugar content granola with nuts bag 375 g
4,80
(12,80 € / Kg)
4 HECTAREAS granola with red berries and 40% less sugar bag 300 g
4,99
(16,63 € / Kg)
4 HECTAREAS organic 4-cereal flakes with oats, wheat, barley and rye bag 450 g
4 HECTAREAS inactive dry nutritional yeast bag 150 g
5,90
(39,33 € / Kg)
4 HECTAREAS Compost +4 soya lecithin, beer yeast, wheat germ and vegan bee pollen bag 250 g
7,80
(31,20 € / Kg)
ABUELOBREAD chocolate chip bun gluten-free and lactose-free packet 60 g
1,40
(23,33 € / Kg)

ABUELOBREAD chocolate chip bun gluten-free and lactose-free packet 60 g

2nd-50%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,70 €
2 units cost 2,10 €(17,50 € / Kg)
ABUELOBREAD Christmas-flavour cookies gluten-free and lactose-free suitable for vegans container 150 g
2,50
(16,67 € / Kg)
ABUELOBREAD chocobrownie flavour cookies with chocolate chips gluten-free and lactose-free bag 150 g
2,19
(14,60 € / Kg)

ABUELOBREAD chocobrownie flavour cookies with chocolate chips gluten-free and lactose-free bag 150 g

2nd-50%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 1,10 €
2 units cost 3,29 €(10,95 € / Kg)
ABUELOBREAD mini cookies w/ chocolate chips, gluten-free lactose-free, suitable for vegans bag 40 g
0,99
(24,75 € / Kg)
ABUELOBREAD lemon flavour cookies gluten-free and lactose-free bag 150 g
2,19
(14,60 € / Kg)

ABUELOBREAD lemon flavour cookies gluten-free and lactose-free bag 150 g

2nd-50%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 1,10 €
2 units cost 3,29 €(10,95 € / Kg)
ABUELOBREAD Butter mini cookies, gluten-free and lactose-free suitable for vegans bag 130 g
1,89
(14,54 € / Kg)

ABUELOBREAD Butter mini cookies, gluten-free and lactose-free suitable for vegans bag 130 g

2nd-50%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,95 €
2 units cost 2,84 €(10,90 € / Kg)
ABUELOBREAD bread roll gluten-free and lactose-free bag 80 g
1,39
(17,38 € / Kg)

ABUELOBREAD bread roll gluten-free and lactose-free bag 80 g

2nd-50%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,70 €
2 units cost 2,09 €(13,03 € / Kg)
ABUELOBREAD Mini toast gluten-free lactose-free, suitable for vegans bag 100 g
1,80
(18 € / Kg)

ABUELOBREAD Mini toast gluten-free lactose-free, suitable for vegans bag 100 g

2nd-50%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,90 €
2 units cost 2,70 €(13,50 € / Kg)
ABUELOBREAD Artisan bread sticks with extra virgin olive oil, gluten-free and lactose-free bag 100 g
1,69
(16,90 € / Kg)

ABUELOBREAD Artisan bread sticks with extra virgin olive oil, gluten-free and lactose-free bag 100 g

2nd-50%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,85 €
2 units cost 2,54 €(12,68 € / Kg)
ABUELOBREAD wholemeal bread sticks with extra virgin olive oil, gluten-free and lactose-free bag 80 g suitable for vegans
1,55
(19,38 € / Kg)
ABUELOBREAD Bread sticks with sunflower seeds and virgin olive oil, gluten-free and lactose-free bag 50 g
1,05
(21 € / Kg)

ABUELOBREAD Bread sticks with sunflower seeds and virgin olive oil, gluten-free and lactose-free bag 50 g

2nd-50%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,53 €
2 units cost 1,58 €(15,75 € / Kg)
ABUELOBREAD Bread crackers with chia seeds and virgin olive oil, gluten-free and lactose-free bag 100 g
1,69
(16,90 € / Kg)

ABUELOBREAD Bread crackers with chia seeds and virgin olive oil, gluten-free and lactose-free bag 100 g

2nd-50%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,85 €
2 units cost 2,54 €(12,68 € / Kg)
ABUELOBREAD pizza flavour bread snack with EVOO, gluten-free and lactose-free bag 50 g
1,05
(21 € / Kg)

ABUELOBREAD pizza flavour bread snack with EVOO, gluten-free and lactose-free bag 50 g

2nd-50%
When you buy 2, each unit costs 2nd. 0,53 €
2 units cost 1,58 €(15,75 € / Kg)

Speak now…